tapis_app (1.4.1-alpha12) - en to ar translation catalogue (36 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: العمليات

en: Private
ar: خاص

en: Type
ar: النوع

en: Public
ar: عام

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: On
ar: في

en: Tags
ar: وسوم

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Version
ar: النسخة

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة تعيين

en: Default
ar: الافتراضي

en: Summary
ar: الملخص

en: Visible
ar: مرئي

en: Updated
ar: تم التحديث

en: Created
ar: تم الإنشاء

en: Off
ar: إيقاف

en: Desc
ar: تنازلي

en: Owner
ar: المالك

en: Sort by
ar: فرز حسب

en: Share
ar: مشاركة

en: Hidden
ar: مخفي

en: New
ar: جديد

en: Apply
ar: تطبيق

en: Execute
ar: تنفيذ

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: - Select a value -
ar: - اختر قيمة -

en: Asc
ar: تصاعدي
