tapis_app (1.4.1-alpha12) - en to bn translation catalogue (14 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Updated
bn: আপডেটকৃত
