tapis_app (1.4.1-alpha12) - en to da translation catalogue (36 entries)

en: Title
da: Titel

en: Operations
da: Handlinger

en: Private
da: Privat

en: Public
da: Offentlig

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: On
da: Tilsluttet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Default
da: Standard

en: Summary
da: Resumé

en: Visible
da: Synlig

en: Updated
da: Opdateret

en: Created
da: Oprettet

en: Off
da: Afbrudt

en: Desc
da: Faldende

en: Owner
da: Ejer

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Share
da: Del

en: Hidden
da: Skjult

en: New
da: Ny

en: Apply
da: Udfør

en: Execute
da: Kør

en: Offset
da: Forskydning

en: Memory
da: Hukommelse

en: Input type
da: Input-type

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Archived
da: Arkiveret

en: - Select a value -
da: - Vælg en værdi -

en: Asc
da: Stigende

en: Interactive
da: Interaktiv
