tapis_app (1.4.1-alpha12) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Private
hi: व्यक्तिगत

en: Type
hi: प्रकार

en: Public
hi: सार्वजनिक

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: On
hi: चालू

en: Tags
hi: उपनाम

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Version
hi: संस्करण

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Summary
hi: सारांश

en: Visible
hi: दर्शनीय

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Created
hi: निर्मित

en: Off
hi: बंद

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: New
hi: नया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Archived
hi: संग्रहीत

en: - Select a value -
hi: - किसी मान का चयन करें -

en: Stable
hi: स्टेबल
