tapis_app (1.4.1-alpha12) - en to it translation catalogue (37 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Private
it: Privato

en: Type
it: Tipo

en: Public
it: Pubblico

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: On
it: Acceso

en: Tags
it: Etichette

en: Yes
it: Sì

en: Version
it: Versione

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Default
it: Predefinito

en: Summary
it: Sommario

en: Visible
it: Visibile

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Off
it: Spento

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: Sort by
it: Ordina per

en: Hidden
it: Nascosto

en: New
it: Nuovo

en: Apply
it: Applica

en: Execute
it: Esegui

en: Offset
it: Scostamento

en: Input type
it: Tipo di input

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Cluster
it: Gruppo

en: Archived
it: Archiviato

en: - Select a value -
it: - Selezionare un valore -

en: Stable
it: Stabile
