tapis_app (1.4.1-alpha12) - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Private
ja: プライベート

en: Type
ja: タイプ

en: Public
ja: パブリック

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: On
ja: オン

en: Tags
ja: タグ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Version
ja: バージョン

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Default
ja: デフォルト

en: Summary
ja: 概要

en: Visible
ja: 表示

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: Off
ja: オフ

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Hidden
ja: 非表示

en: New
ja: 新

en: Apply
ja: 適用

en: Execute
ja: 実行

en: Offset
ja: オフセット

en: Launch
ja: 起動

en: Number of nodes
ja: ノード数

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Cluster
ja: クラスター

en: Archived
ja: アーカイブ

en: Runtime
ja: ランタイム

en: - Select a value -
ja: - 値を選択してください -

en: Asc
ja: 昇順

en: Stable
ja: 安定
