tapis_app (1.4.1-alpha12) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: On
fa: روشن

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Version
fa: نسخه

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: اعاده

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Summary
fa: خلاصه

en: Visible
fa: نمایان

en: Updated
fa: به‌روز

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Off
fa: خاموش

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Hidden
fa: پنهان

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: - Select a value -
fa: - یک مقدار را انتخاب کنید -

en: Asc
fa: صعودی
