tapis_app (1.4.1-alpha12) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Private
pt: Privado

en: Type
pt: Tipo

en: Public
pt: Público

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: On
pt: Ligado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Version
pt: Versão

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Default
pt: Por defeito

en: Summary
pt: Resumo

en: Visible
pt: Visível

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Off
pt: Desligado

en: Owner
pt: Proprietário

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Share
pt: Partilhar

en: Hidden
pt: Oculto

en: New
pt: Novo

en: Apply
pt: Aplicar

en: Execute
pt: Executar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Launch
pt: Iniciar

en: Input type
pt: Tipo de entrada

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Archived
pt: Arquivada

en: - Select a value -
pt: - Selecione um valor -

en: Stable
pt: Estável
