tapis_app_webform (1.4.1-alpha3) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: File path
id: Jalur berkas

en: None
id: Tiada

en: Upload
id: Unggah

en: Create
id: Buat

en: All
id: Semua

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Close
id: Tutup

en: File browser settings
id: Pengaturan peramban berkas

en: Browse
id: Jelajahi

en: Allowed file extensions
id: Ekstensi berkas yang diperbolehkan

en: File directory
id: Direktori berkas

en: Limited
id: Terbatas

en: Maximum file size
id: Ukuran berkas maksimum

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
id: Pisahkan ekstensi berkas dengan spasi atau koma dan jangan tambahkan titik di depannya.

en: Allowed number of values
id: Membolehkan jumlah nilai

en: Default source
id: Sumber asali
