tapis_app_webform (1.4.1-alpha3) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: File
ja: ファイル

en: File path
ja: ファイルパス

en: None
ja: なし

en: Upload
ja: アップロード

en: Create
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Unlimited
ja: 無制限

en: GB
ja: イギリス

en: Close
ja: 閉じる

en: File browser settings
ja: ファイルブラウザーの設定

en: Browse
ja: ブラウズ

en: File Browser
ja: ファイルブラウザー

en: Unit
ja: 単位

en: Allowed file extensions
ja: 許可されている拡張子

en: File directory
ja: ファイルディレクトリー

en: Limited
ja: 制限

en: Maximum file size
ja: 最大ファイルサイズ

en: Upload files
ja: ファイルをアップロードする

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ja: 拡張子はスペースまたはコンマで区切り、最初にピリオドを使わないでください。

en: Allowed number of values
ja: 許容する値の数

en: Default source
ja: デフォルトのソース

en: Browse files
ja: ファイルを閲覧する
