tapis_app_webform (1.4.1-alpha3) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: File
pt: Ficheiro

en: File path
pt: Caminho do ficheiro

en: None
pt: Nenhum

en: Upload
pt: Carregar ficheiro

en: Create
pt: Criar

en: All
pt: Todos

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Close
pt: Fechar

en: File browser settings
pt: Configurações do navegador de arquivos

en: Unit
pt: Unidade

en: Allowed file extensions
pt: Extensões de ficheiro permitidas

en: File directory
pt: Diretório de ficheiros

en: Limited
pt: Limitado

en: Maximum file size
pt: Tamanho máximo do ficheiro

en: Upload files
pt: Carregar ficheiros

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
pt: Separe as extensões com um espaço ou vírgula e não inclua o ponto no início.

en: Upload Files
pt: Carregar ficheiros

en: Allowed number of values
pt: Número de valores permitidos

en: Default source
pt: Fonte predefinida
