tapis_app_webform (1.4.1-alpha3) - en to ru translation catalogue (31 entries)

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: File
ru: Файл

en: File path
ru: Путь к файлу

en: None
ru: Нет

en: Upload
ru: Закачать

en: Create
ru: Создать

en: All
ru: Все

en: Unlimited
ru: Неограничено

en: GB
ru: ГБ

en: Close
ru: Закрыть

en: File browser settings
ru: Настройки обзора файлов

en: Folder
ru: Папка

en: Browse
ru: Обзор

en: File Browser
ru: Файловый браузер

en: Unit
ru: Единица измерения

en: MB
ru: МБ

en: Allowed file extensions
ru: Допустимые расширения файлов

en: KB
ru: КБ

en: Uploading...
ru: Закачивается...

en: New folder name
ru: Новое название папки

en: File directory
ru: Каталог файлов

en: Limited
ru: Ограничено

en: Maximum file size
ru: Максимальный размер файла

en: Upload files
ru: Загрузить файлы

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ru: Введите расширения через пробел или запятую. Не используйте точку перед расширением.

en: The %name field is required.
ru: Поле %name обязательное.

en: Allowed number of values
ru: Допустимое количество значений

en: Default source
ru: Источник по умолчанию

en: Browse files
ru: Просмотр файлов
