tapis_app_webform (1.4.1-alpha3) - en to uk translation catalogue (35 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: File
uk: Файл

en: File path
uk: Шлях до файла

en: None
uk: Немає

en: Upload
uk: Викласти

en: Create
uk: Створити

en: All
uk: Все

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: GB
uk: ГБ

en: Close
uk: Закрити

en: File browser settings
uk: Налаштування оглядача файлів

en: Folder
uk: Тека

en: Browse
uk: Огляд

en: File Browser
uk: Оглядач файлів

en: Unit
uk: Одиниця

en: MB
uk: MБ

en: Allowed file extensions
uk: Дозволені розширення файлів

en: KB
uk: КБ

en: Uploading...
uk: Завантажується....

en: New folder name
uk: Нова назва папки

en: File directory
uk: Каталог файлів

en: New Folder
uk: Створити теку

en: Create Folder
uk: Створити теку

en: Limited
uk: Обмежено

en: Maximum file size
uk: Максимальний розмір файла

en: Upload files
uk: Відвантажити файли

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
uk: Розширення вводити через пробіл або кому і крапку перед розширенням не ставити.

en: Upload Files
uk: Завантаження файлів

en: The %name field is required.
uk: Поле %name є обов'язковим.

en: Allowed number of values
uk: Дозволена кількість значень

en: Default source
uk: Базове джерело

en: Browse files
uk: Огляд файлів

en: Enable debug logging
uk: Увімкнути журнал зневадження
