tapis_app_webform (1.4.1-alpha4) - en to de translation catalogue (32 entries)

en: Type
de: Typ

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Remove
de: Entfernen

en: File
de: Datei

en: File path
de: Dateipfad

en: None
de: Keine

en: Upload
de: Hochladen

en: Create
de: Erstellen

en: All
de: Alle

en: Unlimited
de: Unbegrenzt

en: Close
de: Schließen

en: File browser settings
de: Dateimanager-Einstellungen

en: Folder
de: Ordner

en: Browse
de: Durchsuchen

en: File Browser
de: Dateibrowser

en: Unit
de: Einheit

en: Allowed file extensions
de: Zulässige Dateiendungen

en: Uploading...
de: Übertragung läuft …

en: New folder name
de: Neuer Ordnername

en: File directory
de: Dateiverzeichnis

en: New Folder
de: Neues Verzeichnis

en: Create Folder
de: Ordner erstellen

en: Limited
de: Begrenzt

en: Maximum file size
de: Maximale Dateigröße

en: Upload files
de: Dateien hochladen

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
de: Erweiterungen mit einem Leerzeichen oder Komma trennen und den führenden Punkt nicht einschliessen.

en: Upload Files
de: Dateien hochladen

en: Allowed number of values
de: Erlaubte Anzahl von Werten

en: Default source
de: Standardquelle

en: Browse files
de: Dateien durchsuchen

en: Enable debug logging
de: Debug-Protokollierung einschalten

en: Environment variable
de: Umgebungsvariable
