tapis_app_webform (1.4.1-alpha4) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: File
fr: Fichier

en: File path
fr: Chemin du fichier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Upload
fr: Transférer

en: Create
fr: Créer

en: All
fr: Tout

en: Unlimited
fr: Illimité

en: Close
fr: Fermer

en: File browser settings
fr: Paramètres de l'explorateur de fichiers

en: Folder
fr: Répertoire

en: Browse
fr: Parcourir

en: File Browser
fr: Explorateur de Fichiers

en: Unit
fr: Unité

en: MB
fr: Mo

en: Allowed file extensions
fr: Extensions de fichier autorisées

en: KB
fr: Ko

en: Uploading...
fr: Transfert...

en: New folder name
fr: Nom du nouveau répertoire

en: File directory
fr: Répertoire du fichier

en: New Folder
fr: Nouveau dossier

en: Limited
fr: Limité

en: Maximum file size
fr: Taille maximum de fichier

en: Upload files
fr: Transférer des fichiers

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fr: Séparer les extensions avec un espace ou une virgule sans inclure le point.

en: Allowed number of values
fr: Nombre de valeurs autorisées

en: Default source
fr: Source par défaut

en: Browse files
fr: Parcourir les fichiers
