tapis_app_webform (1.4.1-alpha4) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: File path
it: Percorso del file

en: None
it: Nessuno

en: Upload
it: Carica

en: Create
it: Crea

en: All
it: Tutti

en: Unlimited
it: Nessun limite

en: Close
it: Chiudi

en: File browser settings
it: Impostazioni del browser di file

en: Browse
it: Naviga

en: File Browser
it: Navigatore file

en: Unit
it: Unità

en: Allowed file extensions
it: Estensioni file consentite

en: Uploading...
it: Caricamento in corso...

en: File directory
it: Cartella file

en: Limited
it: Limitato

en: Maximum file size
it: Dimensione massima del file

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
it: Separa le estensioni con uno spazio o una virgola e non includere il punto iniziale.

en: Allowed number of values
it: Numero di valori consentiti

en: Default source
it: Origine predefinita
