tapis_app_webform (1.4.1-alpha4) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: File
pt: Arquivo

en: File path
pt: Caminho do arquivo

en: None
pt: Nenhum

en: Upload
pt: Carregar

en: Create
pt: Criar

en: All
pt: Tudo

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Close
pt: Fechar

en: File browser settings
pt: Configurações do Gerenciador de Arquivos

en: Folder
pt: Pasta

en: Browse
pt: Explorar

en: File Browser
pt: Navegador de Arquivos

en: Unit
pt: Unidade

en: Allowed file extensions
pt: Extensões de arquivo permitidas

en: Uploading...
pt: Enviando...

en: New folder name
pt: Nome da nova pasta

en: File directory
pt: Diretório de arquivos

en: New Folder
pt: Nova Pasta

en: Limited
pt: Limitado

en: Maximum file size
pt: Tamanho máximo do arquivo

en: Upload files
pt: Carregar arquivos

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
pt: Separe as extensões com espaço ou vírgula e não inclua ponto final.

en: Allowed number of values
pt: Número de valores permitidos

en: Default source
pt: Fonte padrão
