tapis_app_webform (1.4.1-alpha4) - en to ro translation catalogue (21 entries)

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: File
ro: Fișier

en: File path
ro: Cale fișier

en: None
ro: Nimic

en: Upload
ro: Încarcă

en: Create
ro: Crează

en: All
ro: Toate

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Close
ro: Închideți

en: Browse
ro: Răsfoire

en: File Browser
ro: Navigator Fişiere

en: MB
ro: MO

en: Allowed file extensions
ro: Extensii de fișiere permise

en: File directory
ro: Folder fișiere

en: Limited
ro: Limitat

en: Maximum file size
ro: Dimensiunea maximă a fișierului

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ro: Separați extensiile cu spațiu sau punct și nu includeți punctul din față.

en: Allowed number of values
ro: Număr de valori permise

en: Default source
ro: Sursă implicită
