tapis_app_webform (1.4.1-alpha4) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: File
tr: Dosya

en: File path
tr: Dosya yolu

en: None
tr: Hiçbiri

en: Upload
tr: Yükle

en: Create
tr: Oluştur

en: All
tr: Tümü

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Close
tr: Kapat

en: File browser settings
tr: Dosya yükleme ayarları

en: Folder
tr: Klasör

en: Unit
tr: Birim

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: File directory
tr: Dosya klasörü

en: Limited
tr: Sınırlı

en: Maximum file size
tr: Dosya boyutu üst sınırı

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
tr: Uzantıları virgül ile boşluk bırakarak yazın, nokta koymayın.

en: Allowed number of values
tr: İzin verilen değer sayısı
