tapis_auth (1.4.1-alpha1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Subject
pt: Assunto

en: User
pt: Usuário

en: Service
pt: Serviço

en: Access token
pt: Chave de acesso
