tapis_job (1.4.1-alpha1) - en to ca translation catalogue (38 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Author
ca: Autor

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: Edit
ca: Edita

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Label
ca: Etiqueta

en: Default
ca: Per defecte

en: View
ca: Mostra

en: Refresh
ca: Refresca

en: Updated
ca: Actualitzat

en: User
ca: Usuari

en: Created
ca: Creat

en: Submitted
ca: Tramès

en: System
ca: Sistema

en: Owner
ca: Propietari

en: Clone
ca: Clona

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Condition
ca: Condició

en: Queued
ca: En cua

en: Changed
ca: Canviat

en: Completed
ca: Completat

en: Failed
ca: Fallat

en: Allocation
ca: Assignació

en: Apply
ca: Aplica

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Output
ca: Sortida

en: Webform submission
ca: Enviament del Webform

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »
