tapis_job (1.4.1-alpha2) - en to ht translation catalogue (5 entries)

en: Status
ht: Eta

en: Author
ht: Otè

en: Description
ht: Deskripsyon

en: Updated
ht: A jou

en: Changed
ht: Chanje
