tapis_job (1.4.1-alpha3) - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Submitted
fa: ثبت شده

en: System
fa: سیستم

en: Desc
fa: نزولی

en: Job
fa: شغل

en: Owner
fa: مالک

en: Clone
fa: تکرار

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Condition
fa: شرط

en: Queued
fa: در صف

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: Failed
fa: ناموفق

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Output
fa: خروجی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی
