tapis_job (1.4.1-alpha3) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Author
pt: Autor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: View
pt: Mostrar

en: Refresh
pt: Atualizar

en: Updated
pt: Atualizado

en: User
pt: Utilizador

en: Created
pt: Criado

en: Submitted
pt: Submetido

en: System
pt: Sistema

en: Job
pt: Oportunidades

en: job
pt: trabalho

en: jobs
pt: trabalhos

en: Owner
pt: Proprietário

en: Jobs
pt: Empregos

en: Clone
pt: Clonar

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Condition
pt: Condição

en: Queued
pt: Em fila de espera

en: Changed
pt: Alterado

en: Completed
pt: Concluído

en: Failed
pt: Falhou

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Launch
pt: Iniciar

en: Output
pt: Saída

en: Webform submission
pt: Envio de formulário

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Create job
pt: Criar um emprego

en: CSS URL
pt: URL do CSS
