tapis_job (1.4.1-alpha9) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Search
id: Pencarian

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Submitted
id: Dikirim

en: System
id: Sistem

en: Owner
id: Pemilik

en: Clone
id: Kloning

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Condition
id: Kondisi

en: Queued
id: Antri

en: Changed
id: Berubah

en: Completed
id: Selesai

en: Failed
id: Gagal

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
