tapis_job (1.4.1-alpha9) - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: Submitted
ja: 送信済み

en: System
ja: システム

en: Desc
ja: 降順

en: Job
ja: ジョブ

en: Owner
ja: 所有者

en: Jobs
ja: ジョブ

en: Clone
ja: 複製

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Condition
ja: コンディション

en: Queued
ja: 待機

en: Changed
ja: 変更済

en: Completed
ja: 完了

en: Failed
ja: 失敗

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Launch
ja: 起動

en: Output
ja: 出力

en: Webform submission
ja: ウェブフォームへの送信内容

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Asc
ja: 昇順
