tapis_job (1.4.1-alpha3) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: Refresh
fr: Rafraîchir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Submitted
fr: Soumis

en: System
fr: Système

en: Job
fr: Offre d'emploi

en: job
fr: Offre d'emploi

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Jobs
fr: Travaux

en: Clone
fr: Cloner

en: Sort by
fr: Trier par

en: Queued
fr: En file d'attente

en: Changed
fr: Modifié

en: Completed
fr: Terminé

en: Failed
fr: Échec

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Launch
fr: Lancer

en: Output
fr: Sortie

en: Core settings
fr: Paramètres généraux

en: Webform submission
fr: Soumissions Webform

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: CSS URL
fr: URL de la CSS
