tapis_job (1.4.1-alpha3) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Submitted
it: Inserito

en: System
it: Sistema

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: Clone
it: Clona

en: Sort by
it: Ordina per

en: Condition
it: Condizione

en: Queued
it: Accodato

en: Changed
it: Modificato

en: Completed
it: Completato

en: Failed
it: Non riuscito

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Output
it: In uscita

en: Webform submission
it: Inserimento Webform

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »
