tapis_job (1.4.1-alpha3) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: View
tr: Görüntüle

en: Refresh
tr: Yenile

en: Updated
tr: Güncellenme

en: User
tr: Kullanıcı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Submitted
tr: Girdi Tarihi

en: System
tr: Sistem

en: Desc
tr: Azalan

en: Job
tr: İş

en: job
tr: iş

en: jobs
tr: işler

en: Owner
tr: Sahibi

en: Jobs
tr: İşler

en: Clone
tr: Kopya

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Condition
tr: Koşul

en: Queued
tr: Sıraya alınan

en: Changed
tr: Değişti

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Failed
tr: Hata oluştu

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Output
tr: Çıktı

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan
