tapis_system (1.4.1-alpha2) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Value
fr: Valeur

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Author
fr: Auteur

en: Enabled
fr: Activé

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Category
fr: Catégorie

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Summary
fr: Résumé

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Data type
fr: Type de données

en: Host
fr: Hôte

en: System
fr: Système

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Sort by
fr: Trier par

en: Nickname
fr: Pseudonyme

en: Share
fr: Partager

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Changed
fr: Modifié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Execute
fr: Exécuter

en: Offset
fr: Décalage

en: Public key
fr: Clé publique

en: Private key
fr: Clé privée

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: queue
fr: file d'attente

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Proxy port
fr: Port du proxy

en: Precedence
fr: Priorité
