tapis_system (1.4.1-alpha4) - en to cy translation catalogue (20 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Value
cy: Gwerth

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Tags
cy: Tagiau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Category
cy: Categori

en: View
cy: Gweld

en: Modules
cy: Modiwlau

en: Updated
cy: Newidwyd

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Host
cy: Gwesteiwr

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Public key
cy: Allwedd cyhoeddus

en: Private key
cy: Allwedd preifat
