tapis_system (1.4.1-alpha4) - en to fil translation catalogue (15 entries)

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Value
fil: Halaga

en: Username
fil: Bansag

en: Author
fil: May akda

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Tags
fil: Mga etiketa

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Edit
fil: Wastuhin

en: View
fil: Tingnan

en: Modules
fil: Mga modulo

en: Updated
fil: Nabago

en: Created
fil: Inilikha

en: System
fil: Sistema
