tapis_system (1.4.1-alpha4) - en to gl translation catalogue (30 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Value
gl: Valor

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Author
gl: Autor/a

en: Description
gl: Descrición

en: Enabled
gl: Activado

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Edit
gl: Editar

en: Category
gl: Categoría

en: Label
gl: Etiqueta

en: Summary
gl: Resumo

en: View
gl: Ver

en: Modules
gl: Módulos

en: Notes
gl: Notas

en: Updated
gl: Actualizado

en: User
gl: Usuario/a

en: Created
gl: Creado

en: Data type
gl: Tipo de dato

en: Host
gl: Anfitrión

en: System
gl: Sistema

en: Owner
gl: Propietario

en: Port
gl: Porto

en: Authored on
gl: Creado en

en: Root directory
gl: Documentos

en: Changed
gl: Cambiado

en: Public key
gl: Clave pública

en: Private key
gl: Clave privada

en: queue
gl: cola
