tapis_system (1.4.1-alpha4) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Username
de: Aawändername

en: Enabled
de: Ygschaltet

en: Summary
de: Zämefassig

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Host
de: Rächner

en: Port
de: Aaschluss
