tapis_system (1.4.1-alpha7) - en to ar translation catalogue (49 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: العمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Private
ar: خاص

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Public
ar: عام

en: Enabled
ar: مفعل

en: Tags
ar: وسوم

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة تعيين

en: none
ar: لا شيء

en: Category
ar: الفئة

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Summary
ar: الملخص

en: View
ar: عرض

en: Modules
ar: الوحدات

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Updated
ar: تم التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: مستخدم

en: Created
ar: تم الإنشاء

en: Data type
ar: نوع البيانات

en: Host
ar: المستضيف

en: System
ar: النظام

en: Desc
ar: تنازلي

en: Owner
ar: المالك

en: Sort by
ar: فرز حسب

en: Nickname
ar: كنية

en: Share
ar: مشاركة

en: Port
ar: منفذ

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Changed
ar: تم التغير

en: Apply
ar: تطبيق

en: Execute
ar: تنفيذ

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Asc
ar: تصاعدي
