tapis_system (1.4.1-alpha7) - en to ast translation catalogue (31 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Value
ast: Valor

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Description
ast: Descripción

en: Enabled
ast: Activáu

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Edit
ast: Editar

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: none
ast: nengún

en: Category
ast: Categoría

en: Label
ast: Etiqueta

en: Default
ast: Predefiníu

en: Summary
ast: Resume

en: View
ast: Vista

en: Modules
ast: Preseos

en: Updated
ast: Anováu

en: User
ast: Usuariu

en: Created
ast: Fechu

en: Host
ast: Sirvidor

en: System
ast: Sistema

en: Owner
ast: Dueñu

en: Port
ast: Puertu

en: Authored on
ast: Autoría en
