tapis_system (1.4.1-alpha7) - en to bg translation catalogue (33 entries)

en: Title
bg: Заглавие

en: Delete
bg: Изтриване

en: Operations
bg: Действия

en: Content
bg: Съдържание

en: Value
bg: Стойност

en: Username
bg: Потребителско име

en: Type
bg: Тип

en: Author
bg: Автор

en: Description
bg: Описание

en: Enabled
bg: Активиран

en: Tags
bg: Таг

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Edit
bg: Редактирай

en: Search
bg: Търси

en: Reset
bg: Рестартирай

en: none
bg: не

en: Category
bg: Категория

en: Label
bg: Заглавие

en: Default
bg: По подразбиране

en: Summary
bg: Обзор

en: View
bg: Прегледай

en: Modules
bg: Модули

en: Notes
bg: Бележки

en: Updated
bg: Обновено

en: User
bg: Потребител

en: Created
bg: Създадено

en: Host
bg: Хост

en: System
bg: Система

en: Port
bg: Порт

en: Authored on
bg: Написано на

en: Apply
bg: Търси

en: Execute
bg: Изпълни
