tapis_system (1.4.1-alpha7) - en to bn translation catalogue (25 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: none
bn: একটিও নয়

en: Category
bn: বিভাগ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Host
bn: হোস্ট

en: System
bn: সিস্টেম

en: Port
bn: পোর্ট

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে
