tapis_system (1.4.1-alpha7) - en to da translation catalogue (48 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Username
da: Brugernavn

en: Private
da: Privat

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Public
da: Offentlig

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: none
da: ingen

en: Category
da: Kategori

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Summary
da: Resumé

en: View
da: Vis

en: Modules
da: Moduler

en: Notes
da: Noter

en: Updated
da: Opdateret

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: Data type
da: Datatype

en: Host
da: Værtsnavn

en: Desc
da: Faldende

en: Owner
da: Ejer

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Nickname
da: Kælenavn

en: Share
da: Del

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Changed
da: Ændret

en: Apply
da: Udfør

en: Execute
da: Kør

en: Offset
da: Forskydning

en: Public key
da: Offentlig nøgle

en: Private key
da: Privat nøgle

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: queue
da: kø

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: static
da: statisk

en: Asc
da: Stigende
