tapis_system (1.4.1-alpha7) - en to fa translation catalogue (47 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Username
fa: نام کاربری

en: Private
fa: خصوصی

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: توضیحات

en: Public
fa: عمومی

en: Enabled
fa: فعال

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: none
fa: هیچ

en: Category
fa: دسته بندی

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Summary
fa: خلاصه

en: View
fa: مشاهده

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Data type
fa: نوع داده

en: Host
fa: میزبان

en: System
fa: سیستم

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Share
fa: اشتراک‌گذاری

en: Port
fa: درگاه

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Execute
fa: انجام عملیات

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: queue
fa: صف

en: Asc
fa: صعودی
