tapis_system (1.4.1-alpha7) - en to fi translation catalogue (49 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Private
fi: Yksityinen

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Public
fi: Julkinen

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: none
fi: ei yhtään

en: Category
fi: Kategoria

en: Label
fi: Tunnus

en: Default
fi: Oletus

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: View
fi: Näytä

en: Modules
fi: Moduulit

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Updated
fi: Päivitetty

en: User
fi: Käyttäjä

en: Created
fi: Luotu

en: Data type
fi: Tietotyyppi

en: Host
fi: Isäntä

en: System
fi: Järjestelmä

en: Owner
fi: Omistaja

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Share
fi: Jaa

en: Port
fi: Portti

en: Authored on
fi: Luotu

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Apply
fi: Käytä

en: Execute
fi: Suorita

en: Public key
fi: Julkinen avain

en: Private key
fi: Yksityinen avain

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: queue
fi: jono

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: static
fi: staattinen

en: dynamic
fi: dynaaminen
