tapis_system (1.4.1-alpha7) - en to hu translation catalogue (54 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Private
hu: Rejtett

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Description
hu: Leírás

en: Public
hu: Nyilvános

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Tags
hu: Címkék

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: none
hu: nincs

en: Category
hu: Kategória

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Summary
hu: Összegzés

en: View
hu: Megtekintés

en: Modules
hu: Modulok

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Created
hu: Létrehozva

en: Data type
hu: Adattípus

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: System
hu: Rendszer

en: Desc
hu: Csökk

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Nickname
hu: Becenév

en: Share
hu: Megosztás

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Root directory
hu: Gyökér könyvtár

en: Changed
hu: Módosítva

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Execute
hu: Végrehajt

en: Offset
hu: Eltolás

en: Public key
hu: Nyilvános kulcs

en: Private key
hu: Titkos kulcs

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: static
hu: állandó

en: dynamic
hu: dinamikus

en: Asc
hu: Növ

en: Change owner
hu: Tulajdonos cseréje
