tapis_system (1.4.1-alpha7) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: Username
id: Nama pengguna

en: Private
id: Privat

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Public
id: Publik

en: Enabled
id: Aktif

en: Tags
id: Tag

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Search
id: Pencarian

en: none
id: tidak ada

en: Category
id: Kategori

en: Default
id: Bawaan

en: Summary
id: Ringkasan

en: View
id: Lihat

en: Modules
id: Modul

en: Updated
id: Diperbaharui

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Data type
id: Jenis data

en: System
id: Sistem

en: Owner
id: Pemilik

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
