tapis_system (1.4.1-alpha7) - en to is translation catalogue (37 entries)

en: Title
is: Titill

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: Username
is: Notendanafn

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: Public
is: Almenn

en: Enabled
is: Virkt

en: Tags
is: Efnisorð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: none
is: engin

en: Category
is: Flokkur

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Summary
is: Samantekt

en: View
is: Skoða

en: Modules
is: Einingar

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Created
is: Stofnað

en: Data type
is: Gagnategund

en: Host
is: Vél

en: System
is: Kerfi

en: Owner
is: Eigandi

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Share
is: Deila

en: Apply
is: Virkja

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
