tapis_system (1.4.1-alpha7) - en to ja translation catalogue (50 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Value
ja: 値

en: Username
ja: ユーザー名

en: Private
ja: プライベート

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Public
ja: パブリック

en: Enabled
ja: 有効

en: Tags
ja: タグ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: none
ja: なし

en: Category
ja: カテゴリー

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Summary
ja: 概要

en: View
ja: ビュー

en: Modules
ja: モジュール

en: Notes
ja: ノート

en: Updated
ja: 更新

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: Data type
ja: データ型

en: Host
ja: ホスト

en: System
ja: システム

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Nickname
ja: ニックネーム

en: Port
ja: ポート

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Changed
ja: 変更済

en: Apply
ja: 適用

en: Execute
ja: 実行

en: Offset
ja: オフセット

en: Public key
ja: 公開鍵

en: Private key
ja: 秘密鍵

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Runtime
ja: ランタイム

en: Asc
ja: 昇順
