tapis_system (1.4.1-alpha7) - en to nl translation catalogue (50 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Value
nl: Waarde

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Private
nl: Privé

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Public
nl: Publiek

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Tags
nl: Labels

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: none
nl: geen

en: Category
nl: Categorie

en: Default
nl: Standaard

en: Summary
nl: Samenvatting

en: View
nl: Weergeven

en: Notes
nl: Notities

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Data type
nl: Gegevenssoort

en: System
nl: Systeem

en: Desc
nl: Aflopend

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Nickname
nl: Bijnaam

en: Share
nl: Delen

en: Port
nl: Poort

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Root directory
nl: Hoofdmap

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Execute
nl: Uitvoeren

en: Public key
nl: Publieke sleutel

en: Private key
nl: Privésleutel

en: Maximum time
nl: Maximumtijd

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: static
nl: vast

en: dynamic
nl: dynamisch

en: Asc
nl: Oplopend

en: Minimum time
nl: Minimumtijd
