tapis_system (1.4.1-alpha7) - en to pt translation catalogue (50 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Value
pt: Valor

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Private
pt: Privada

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: Public
pt: Público(a)

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: none
pt: nenhum

en: Category
pt: Categoria

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Summary
pt: Resumo

en: View
pt: Ver

en: Modules
pt: Módulos

en: Notes
pt: Notas

en: Updated
pt: Atualizado

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: Data type
pt: Tipo de dado

en: Host
pt: Servidor

en: System
pt: Sistema

en: Desc
pt: Decrescente

en: Owner
pt: Proprietário

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Nickname
pt: Apelido

en: Share
pt: Compartilhe

en: Port
pt: Porta

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Execute
pt: Executar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Public key
pt: Chave pública

en: Private key
pt: Chave privada

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: static
pt: estático

en: Asc
pt: Ascendente
