tapis_system (1.4.1-alpha7) - en to ru translation catalogue (54 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Value
ru: Значение

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Private
ru: Приватный

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Description
ru: Описание

en: Public
ru: Общедоступный

en: Enabled
ru: Включено

en: Tags
ru: Теги

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: none
ru: нет

en: Category
ru: Категория

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Summary
ru: Сводка

en: View
ru: Просмотр

en: Modules
ru: Модули

en: Notes
ru: Примечания

en: Updated
ru: Обновлено

en: User
ru: Пользователь

en: Created
ru: Создано

en: Data type
ru: Тип данных

en: Host
ru: Хост

en: System
ru: Система

en: Desc
ru: По убыванию

en: Owner
ru: Владелец

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Share
ru: Поделиться

en: Port
ru: Порт

en: Authored on
ru: Создан в

en: Root directory
ru: Корневой каталог

en: Changed
ru: Изменение

en: Apply
ru: Применить

en: Execute
ru: Выполнить

en: Offset
ru: Пропустить

en: Public key
ru: Публичный ключ

en: Private key
ru: Личный ключ

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: queue
ru: список

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Runtime
ru: Время выполнения

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Batch
ru: Процесс импорта

en: System username
ru: Имя пользователя в ОС
