Tara - Modern Drupal 8, 9, 10 Theme (10.0.6) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Content
it: Contenuto

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Node
it: Nodo

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Comment
it: Commento

en: Up
it: Su

en: General
it: Generale

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Show
it: Mostra

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Hide
it: Nascondi

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: wide
it: largo

en: Footer Bottom
it: Piè di pagina inferiore

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Footer Top
it: Piè di pagina superiore

en: Book traversal links for
it: Link di attraversamento del book per

en: narrow
it: stretto
