Tara - Modern Drupal 8, 9, 10 Theme (10.0.8) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Home
pt: Início

en: Body
pt: Corpo

en: Content
pt: Conteúdo

en: Go to previous page
pt: Regressar à página anterior.

en: Go to parent page
pt: Ir para página pai

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Node
pt: Nó

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Comment
pt: Comentar

en: Up
pt: Para cima

en: General
pt: Geral

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Show
pt: Mostrar

en: Hide
pt: Esconder

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: mobile
pt: móvel

en: wide
pt: largo

en: Page bottom
pt: Rodapé da página

en: Highlighted
pt: Destacado
